• Izba

    Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie
  • Obiekty muzealne

 
 

Bieżące informacje

13

lip

Dziesiąta kapliczka zdigitalizowana!

Na naszej stronie zamieszczona została dziesiąta już kapliczka zdigitalizowana w ramach projektu "Warmio, quo vadis?". Ale nie martwcie się, w przyszłym tygodniu możecie liczyć na ostatnią co prawda, ale dodatkową wizualizację tych wyjątkowych warmińskich obiektów.

12

lip

Od wielkiego dzwonu...

Na stronie cyfrowewm.pl pojawiła się kolejna zdigitalizowana kapliczka, i jak opisuje ją nasz ekspert - Maurycy H. Domino jest jednym z oryginalniejszych tego typu obiektów w regionie. To kapliczka typu dzwonniczkowego w Dąbrówce. 

05

lip

Na warmińską łosierę - cyfrowo

Na stronie cyfrowewm.pl pojawiła się kolejna kapliczka.

28

cze

Inne spojrzenie na dziedzictwo

Regionalna Pracownia Digitalizacji w Elblągu już od siedmiu tygodni udostępnia zdigitalizowane warmińskie kapliczki. Dziś na stronę cyfrowewm.pl trafił kolejny scyfryzowany obiekt.

22

cze

Szósta kapliczka już na naszej stronie

Kapliczka jest przykładem adaptacji neogotyku w wersji małomiasteczkowej, zredukowanego tylko do niezbędnego detalu, przy eliminacji bardziej skomplikowanych elementów architektonicznych. Na naszej stronie można oglądać szóstą kapliczkę zdigitalizowaną w ramach projektu "Warmio, quo vadis?".

14

cze

Zdigitalizowana kaplica w Kominkach

Na stronie cyfrowewm.pl pojawiła się już piąta zdigitalizowana w ostanim czasie kapliczka - tym razem to obiekt w Kominkach - Kaplica p.w. św. Jana Chrzciciela, która obecnie jest filią parafii p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Reszlu. Jesteśmy na półmetku udostępniania zcyfryzowanych w ramach projektu "Warmio, quo vadis?" kapliczek z terenu Warmii.

07

cze

Kapliczka w Świątkach

Na naszej stronie pojawiła się kolejna kapliczka zdigitalizowana w ramach projektu "Warmio, quo vadis?". XVIII-wieczny obiekt w Świątkach to już czwarty udostępniony przez Regionalną Pracownię Digitalizacji obiekt scyfryzowany w ramach tego projektu.

01

cze

Kolejna kapliczka zdigitalizowana

Cykl "Środa z kapliczką" ma już swoją trzecią odsłonę. Zdigitalizowane w ramach projektu "Warmio, quo vadis?", realizowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, obiekty można oglądać i pobierać na naszej stronie.

 

24

maj

Środa z kapliczką

Dziś na naszej stronie ukazała się kolejna kapliczka zdigitalizowana w ramach projektu "Warmio, quo vadis?". 

19

maj

Pięć filmowych opowieści o Warmii

W ramach projektu „Warmio, quo vadis” realizowanego przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu powstało 5 filmów o Warmii, mających na celu udokumentowanie, zaprezentowanie i utrwalenie aktualnego stanu zachowania dziedzictwa kulturowego Warmii: materialnego i niematerialnego, na tle historii i współczesnego krajobrazu kulturowego regionu.

18

maj

Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów

Wszystkim naszym partnerom życzymy udanego dnia!

17

maj

Poznaj Warmię

„Warmio, quo vadis?” to projekt, który Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu realizuje od 2016 roku. Przyszedł czas na prezentację jego efektów. Na portalu cyfrowewm.pl co tydzień będzie można zobaczyć jedną z 10 zdigitalizowanych kapliczek, na kanale YouTube filmy o Warmii, a już wkrótce wydana zostanie książka o materialnym i niematerialnym dziedzictwie kulturowym Warmii.

16

maj

Retrospekcje z Norwegii

W ramach ministerialnego projektu ekipa Regionalnej Pracownia Digitalizacji zwiedzała okolice norweskiego Stavanger, poszukując możliwości współpracy i miejsc wartych zdigitalizowania. Tu można zobaczyć zdjęcia z tego wyjazdu.

13

kwi

Wielkanocne życzenia

Niech tegoroczne święta będą pełne nadziei i wiary. Niech Chrystus Zmartwychwstały przyniesie do Waszych domów radość, miłość, spokój i szczęście. Świąt pogodnych, pełnych rodzinnego ciepła przy wielkanocnym stole oraz smacznego święconego jajka. 

03

kwi

Norwegia - kraina spokoju i zabytków

Regionalna Pracownia Digitalizacji przez pięć dni badała w regionie Stavanger możliwości współpracy przy polsko-norweskich projektach dotyczących digitalizacji, różnorodności kulturowej i ochrony dziedzictwa kulturowego.

27

mar

Regionalna Pracownia Digitalizacji z wizytą w Norwegii

Trzyosobowa reprezentacja Regionalnej Pracowni Digitalizacji wyruszy jutro do Norwegii na wizytę studyjną w celu szukania płaszczyzn do wspólnych realizacji.

20

mar

Edukacja na jubileusz

W piątek, 17 marca Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elbągu obchodziło jubileusz 55-lecia, z tej okazji Regionalna Pracownia Digitalizacji zorganizowała zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży z cyklu "A co to i po co?".

01

mar

Pracownia otwarta

Z okazji 55-lecia Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu Regionalna Pracownia Digitalizacji zaprasza na zajęcia dla dzieci i młodzieży z cyklu "A co to i po co?". Zajęcia odbędą się 17 marca w godz. 10-14.00, ale zapraszamy również w innych dogodnych terminach.

22

lut

Czeka nas rozbudowa!

Po wielu latach starań Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu udało się uzyskać środki na rozbudowę, przebudowę i remont instytucji. Skorzysta na tym również Regionalna Pracownia Digitalizacji, która zyska m.in. przestrzeń do prezentacji zrealizowanych przez siebie projektów. 

21

lut

Promujemy się

O cyfryzacji dziedzictwa Warmii i Mazur opowie w Działdowie kierownik Regionalnej Pracowni Digitalizacji Hanna Laska-Kleinszmidt.

 
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.

Projekt i wykonanie Agencja Reklamowa Contact.