• Izba

    Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie
  • Obiekty muzealne

 
 

Zdigitalizowana kaplica w Kominkach

Edyta Bugowska 14.06.2017 11:06 mniej światła zapisz do PDF drukuj
Zdigitalizowana kaplica w Kominkach

Na stronie cyfrowewm.pl pojawiła się już piąta zdigitalizowana w ostanim czasie kapliczka - tym razem to obiekt w Kominkach - Kaplica p.w. św. Jana Chrzciciela, która obecnie jest filią parafii p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Reszlu. Jesteśmy na półmetku udostępniania zcyfryzowanych w ramach projektu "Warmio, quo vadis?" kapliczek z terenu Warmii.

Kaplica w Kominkach została wybudowana w 1843 r. jednak jej obecna szata architektoniczna wskazuje, że budynek musiał być przekształcany w późniejszym okresie. W stylistyce obiektu widać wyraźnie nawiązanie do późnobarokowej fasady kościoła p.w. św. Krzyża w Reszlu jak i świątyni odpustowej w Międzylesiu Lidzbarskim, przy jednoczesnym wzbogaceniu partii szczytowej typowymi detalami z repertuaru XIX w. eklektyzmu... - tak o kapliczce pisze Maurycy Domino - żeby ją zobaczyć wcale nie trzeba jechać do Kominek - można kliknąć tu.

Kapliczka w wersji zdigitalizowanej to zdjęcia, animacja 3D oraz metadane, w tym bardzo ciekawy opis sporządzony przez eksperta. Jej digitalizacja była możliwa dzięki projektowi "Warmio, quo vadis?" dofinansowanemu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Kaplica w Kominkach dołączyła do wcześniej opracowanych cyfrowo obiektów w Świątkach, Bukwałdzie, Borowcu i Dobrym Mieście. Zapraszamy do oglądania ich na naszej stronie w zakładce "kapliczki".

Projekt "Warmio, quo vadis?" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

— Edyta Bugowska


Komentarze

 
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.

Projekt i wykonanie Agencja Reklamowa Contact.