• Izba

    Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie
  • Obiekty muzealne

 
 

Szósta kapliczka już na naszej stronie

Edyta Bugowska 22.06.2017 08:36 mniej światła zapisz do PDF drukuj
Szósta kapliczka już na naszej stronie

Kapliczka jest przykładem adaptacji neogotyku w wersji małomiasteczkowej, zredukowanego tylko do niezbędnego detalu, przy eliminacji bardziej skomplikowanych elementów architektonicznych. Na naszej stronie można oglądać szóstą kapliczkę zdigitalizowaną w ramach projektu "Warmio, quo vadis?".

Przypominamy, że na naszej stronie można nie tylko oglądać zdigitalizowane obiekty, ale również dowiedzieć się o nich wielu ciekawych rzeczy - wszytskie kapliczki zostały opisane przez Maurycego H. Domino i zawierają informacje o stanie zachowania obiektów oraz wskazówki dotyczące tego, jak o nie dbać i co zrobić żeby wyglądały jeszcze lepiej.

A kapliczką, która ujrzała światło dzienne na stronie cyfrowewm.pl jest obiekt w Biskupcu. Tym samym dołączył on do grona wcześniej opracowanych cyfrowo obiektów w Kominkach, Świątkach, Bukwałdzie, Borowcu i Dobrym Mieście. Zapraszamy do oglądania ich na naszej stronie w zakładce "kapliczki".

Projekt "Warmio, quo vadis?" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

— Edyta Bugowska


Komentarze

 
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.

Projekt i wykonanie Agencja Reklamowa Contact.