• Obiekty muzealne

  • Izba

    Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie
 
 

„Poszerzamy” rzeczywistość o warmińskie zabytki

Urszula Jatkowska 16.11.2017 09:09 mniej światła zapisz do PDF drukuj
„Poszerzamy” rzeczywistość o warmińskie zabytki

W sobotę, 18 listopada w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” odbędzie się konferencja podsumowująca dwuletni projekt „Warmio, quo vadis?”. W jego ramach zdigitalizowaliśmy i udostępniliśmy na stronie www.cyfrowewm.pl 14 zabytków z terenów tej krainy historycznej. Podczas sobotniej konferencji, chcielibyśmy zaproponować nieco inny sposób oglądania wykonanych przez nas modeli 3D, trzech spośród nich. Swoją premierę tego dnia, będzie miała nasza aplikacja „Cyfrowa Warmia”.  

Udostępniona do pobrania na naszej stronie aplikacja, przeznaczona na urządzenia mobilne, umożliwi oglądanie modeli warmińskich zabytków z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości (ang. Augmented reality - AR). Dzięki niej, rzeczywistość widziana na podglądzie video z kamery urządzenia mobilnego, będzie mogła zostać „poszerzona” o wirtualne modele scyfryzowanych obiektów. Oprócz aplikacji, do uzyskania tego efektu niezbędny będzie przygotowany przez nas folder ze zdjęciami i krótkimi opisami tych zabytków. W czasie konferencji będzie można otrzymać jego wersje papierową, ale będzie on dostępny również w wersji elektronicznej, do samodzielnego wydruku. Zarówno aplikację, jak i folder będzie można pobrać tu. Tam też znajdziecie krótką instrukcję instalacji naszej aplikacji oraz opis zasad jej działania.

 

— Urszula Jatkowska


Komentarze

 
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.

Projekt i wykonanie Agencja Reklamowa Contact.