• Obiekty muzealne

  • Izba

    Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie
 
 

Zobacz wykopaliska na animacji

Edyta Bugowska 20.11.2017 12:49 mniej światła zapisz do PDF drukuj
Zobacz wykopaliska na animacji

W lipcu tego roku w Pasłęku odbyły sie prace archeologiczne, które miały na celu odnalezienie średniowiecznego tunelu między zamkiem a kościołem. Tunelu nie odnaleziono, za to w trakcie wykopalisk odkryto śreniowieczny mur miejski. Regionalna Pracownia Digitalizacji towarzyszyła archeologom, dzięki temu możemy pokazać zeskanowane stanowisko archeologiczne.

Regionalna Pracownia Digitalizacja skanowała stanowisko archeologiczne dwukrotnie. Udostępniona na stronie animacja pochodzi z pierwszego wyjazdu, gdy archeolodzy odkryli XIX-wieczną studnię. Zaś na zdjęciach można zobaczyć również odkryty przez badaczy mur. Udostępniono dzięki współpracy z Urzędem Miejskim w Pasłęku.

To pierwsza tego typu realizacja Regionalnej Pracowni Digitalizacji i mamy nadzieję, że nie ostatnia. Zapraszamy do ogladania i dzielenia się nią:-)

http://www.cyfrowewm.pl/obiekt/522/stanowisko-archeologiczne-w-pasleku

 

— Edyta Bugowska


Komentarze

 
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.

Projekt i wykonanie Agencja Reklamowa Contact.