Współpraca z Muzeum Archeologiczno-Historycznym

Współpraca z Muzeum Archeologiczno-Historycznym

Nie ukrywamy, że są Muzea, z którymi pracujemy z ogromną przyjemnością i z chęcią do nich wracamy. Już wkrótce na naszej stronie pokażemy efekty ostatnich miesięcy pracy w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu.

Elbląskie Muzeum otrzymało dofinansowanie na realizacje projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, Działanie 6.1 Infrastruktura kultury, Poddziałanie 6.1.1 Dziedzictwo kulturowe. W tej chwili trwa renowacja obiektów pokrzyżackiej zabudowy Podzamcza Północnego w Elblągu (budynek zw. Gimnazjum i skrzydło południowe Podzamcza) oraz zabezpieczenie przed zagrożeniami obiektów nieruchomych i zabytków ruchomych dziedzictwa kulturowego, wraz z wdrożeniem nowatorskich rozwiązań w dziedzinie prezentacji zbiorów. A Regionalna Pracownia Digitalizacji uczestniczy w tych działaniach. Pomagamy, robiąc to, co wychodzi nam najlepiej - czyli digitalizując, dzięki czemu ekspozycje muzealne będą jeszcze ciekawsze. My efekty naszej pracy zaprezentujemy na stronie cyfrowewm.pl już wkrótce, a w Muzeum będzie je można podziwiać jesienią tego roku.

 

— Edyta Bugowska


 
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.