Kolejna kolekcja już wkrótce na naszej stronie

Kolejna kolekcja już wkrótce na naszej stronie

Trwają ostatnie prace nad digitalizacją obiektów z Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu. Już wkrótce zaprezentujemy ich efekty.

Opisy i animacje - już tylko tyle dzieli nas od zaprezentowania efektów naszej kilkumiesięcznej współpracy z Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu. Regionalna Pracownia Digitalizacji cyfryzowała obiekty, które zostaną zaprezentowane w remontowanym właśnie budynku dawnego Gimnazjum i skrzydle południowym Podzamcza. Wszystko to dzieje się dzięki środkom uzyskanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, Działanie 6.1 Infrastruktura kultury, Poddziałanie 6.1.1 Dziedzictwo kulturowe. Bardzo cieszy nas, że możemy mieć swój udział w tworzeniu niezwykłych i nowatorskich wystaw, które będzie można zwiedzać w wirtualnej rzeczywistości.

Już w maju na naszej stronie pojawią się pierwsze zdigitalizowane eksponaty, które są pokłosiem tej współpracy. Będą prezentowały róznorodne epoki i użyteczności, dając możliwość jeszcze lepszego zapoznania się ze zbiorami elbląskiego Muzeum i obejrzenia ich z naprawdę bliska. Scyfryzowane obiekty będą zapowiedzią tego, co już we wrześniu będzie można zobaczyć w wyremontowanym budynku Muzeum Archeologiczno-Historycznego. A może naprowadzą was na jakiś trop?

 

— Edyta Bugowska


 
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.