Z cyklu STARocie: Dzban cechu murarzy

Z cyklu STARocie: Dzban cechu murarzy

Na naszej stronie pojawił się kolejny eksponat zdigitalizowany w ramach cyklu: STARocie? Skarby z prywatnych kolekcji. Dzban cechu murarzy na co dzień można oglądać w Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku - dziś, po raz pierwszy, pokazujemy go zeskanowanego, w wersji cyfrowej.

Kolekcjonerska pasja Pana Dariusza Brzozowskiego trwa już od kilkudziesięciu lat. Część jego bogatych zbiorów prezentowana jest obecnie w Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku na wystawie „Rzemiosło artystyczne dawnych Prus”. Z tej właśnie wystawy pochodzi prezentowany cynowy dzban cechu murarzy - można zobaczyć go tu: http://www.cyfrowewm.pl/obiekt/532/dzban-cechu-murarzy.

To już trzeci kolekcjoner i trzeci przedmiot, który prezentujemy w ramach cyklu STARocie? Skarby z prywatnych kolekcji. Zdigitalizowane przedmioty raz w miesiącu zamieszczamy na naszej stronie. W przygotowaniu są już kolejne przedmioty, tym razem szukaliśmy ich na Żuławach...

 

— Edyta Bugowska


 
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.