Europejskie Dni Dziedzictwa w Pasymiu

Europejskie Dni Dziedzictwa w Pasymiu

W trakcie projektu "Ewidentnie ważne. Dokumentacja cmentarza i kaplicy" w Pasymiu dofinansowanego w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa - Wspólnie dla dziedzictwa odbyły się 14 września w Pasymiu - wernisaż, zajęcia dot. dziedzictwa kulturowego oraz gra miejska.

Wpisując się w program Europejskich Dni Dziedzictwa, 14 wrześnie w Pasymiu zorganizowaliśmy dwie lekcje dla uczniów klas 7 i 8 miejscowej Szkoły Podstawowej, w ramach której mówiliśmy o digitalizacji, otwartych zabytkach, a także o cmentarzu w Pasymiu i szansach na jego rewitalizację.

Rozwinięciem teoretycznych zajęć o dzidzictwie kulturowym była gra miejska, podczas której uczniowie zapoznawali się bliżej z historią, kulturą i zabytkami Pasymia. O godz. 14.00 otworzyliśmy wystawę podsumowującą warsztaty terenowe, które odbyły się pod koniec sierpnia w Pasymiu - na zdjęciach pokazaliśmy Pasym, widziany z różnych, często niezbyt oczywistych stron.

Poniżej galeria zdjęć autorstwa Edyty Bugowskiej (zdjęcia z zajęć w szkole) oraz Tomasza Misiuka.

 

— Edyta Bugowska


 
 
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.