Powstają średniowieczne filmy

Powstają średniowieczne filmy

Równolegle z digitalizacją nasza ekipa pracuje nad krótkimi filmami, dotyczącymi wybranych aspektów średniowiecznego życia i rzemiosła. Filmy zostaną zaprezentowane na nszym kanale na YouTubie.

Na kanale Pracowni Digitalizacji na YouTubie jest udostępnionych 20 materiałów filmowych, które zostały obejrzane już ponad 13 tys. razy. W drugiej połowie roku dołączą kolejne materiały związane ze średniowieczem - muzealnicy z Fromborka, Elbląga, Węgorzewa, Działdowa, Ostródy i Olsztyna opowiedzą o wybranych aspektach średniowiecznego życia, rzemiosła i sztuki. Wśród tematów znalazły się m.in. średniowieczna dieta, życie w średniowiecznym mieście, pielgrzymowanie, ogrzewanie, ceramika czy rzeźba gotycka. Krótkie, profesjonalne i ciekawe. Dzięki nim będzie można poznać średniowiecze korzystając z wiedzy tych, którzy znają się na tym najlepiej.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

— Edyta Bugowska


 
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.