Spacer po Kanale

Spacer po Kanale

Wirtualna przechadzka po wszystkich pięciu pochylniach Kanału Elbląskiego będzie możliwa już jesienią w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Dzięki realizacji projektu „Wirtualnym szlakiem pochylni Kanału Elbląskiego będzie można nie tylko wybrać się na spacer po pochylniach, ale również wcielić się w maszynistę, który przeprowadza śluzowanie statku.

- Trwa opracowywanie treści informacyjnych do wirtualnego spaceru, czekamy również na rozpoczęcie sezonu żeglugowego, aby wykonać dodatkowe fotografie, a także dograć dźwięki związane z Kanałem czy pracą maszyn – mówi Hanna Laska-Kleinszmidt, kierownik Regionalnej Pracowni Digitalizacji.

Przygotowywane rozwiązania będą przydatne zarówno dla mieszkańców naszego miasta i regionu, którzy będą mogli lepiej poznać funkcjonowanie i rozwiązania techniczne Kanału, jak i dla gości spoza regionu oraz z zagranicy, którzy po raz pierwszy zetkną się  z tego typu zabytkiem techniki. Produkt będzie miał dwie wersje językowe – polską i angielską. Użytkownik będzie się mógł poruszać w wirtualnej rzeczywistości, słuchając głosu lektora, opowiadającego o widocznych elementach wyposażenia Kanału.

Wirtualny spacer zostanie również udostępniony na stronie cyfrowewm.pl wraz z cyfrowymi wersjami Pochylni, które zostały zeskanowane w ramach projektu.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

— Edyta Bugowska


 
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.