Bieżące Aktualności

28

sty

Cztery dni w Węgorzewie

Cztery dni w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie spędziła nasza ekipa z Regionalnej Pracowni Digitalizacji działającej w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Zbiory na stronie cyfrowewm.pl wkrótce wzbogacą się także o te z Parku Etnograficznego.

26

sty

Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie po raz drugi

Zespół Regionalnej Pracowni Digitalizacji, mając w pamięci same dobre wspomnienia z ostatniej wizyty, po raz kolejny odwiedził naszego następnego partnera w realizowanym obecnie projekcie - Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie.

16

sty

Stare w sieci nowych technologii

Trwa realizacja projektu, w ramach którego między innymi digitalizowane są obiekty muzealne z naszego regionu. Podczas jego realizacji na naszej stronie zamieszczone zostaną ciekawe informacje i obiekty 3D. Wkrótce dowiedzieć się będzie można na przykład jak kiedyś wyglądała lodówka działająca bez prądu czy ile metrów na koło wiatraka odwadniającego. Wszystko po to, by zachować dziedzictwo kulturowe w sieci.

13

sty

Piszą o nas!

Poniżej prezentujemy artykuły dotyczące realizowanego przez nas projektu „Wirtualne zabytki Warmii i Mazur – rozbudowa serwisu Cyfrowe Warmia i Mazury”, które ukazały się w ostatnim czasie w mediach.
Zachęcamy do lektury.

 

13

sty

Nowy Rok – to Nowe wyzwania, także dla naszego zespołu!

Właśnie rozpoczęliśmy pracę nad kolejnym projektem „Wirtualne zabytki Warmii i Mazur – rozbudowa serwisu Cyfrowe Warmia i Mazury”. Realizując projekt będziemy kontynuować współpracę z Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie i Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku, ale mamy też nowego partnera – Żuławski Park Historyczny w Nowym Dworze Gdańskim.

02

wrz

Skanowanie obiektów w ramach projektu "Cyfrowe Warmia i Mazury" zakończone pomyślnie!

Z przyjemnością informujemy, że skanowanie obiektów 3D w ramach projektu "Cyfrowe Warmia i Mazury" zostało ukończone. Zespół projektowy pracował niekiedy w trudnych warunkach atmosferycznych i w późnych godzinach wieczornych, ale udało się! Zeskanowaliśmy ponad 25 obiektów muzealnych i 10 przydrożnych kapliczek.

10

lip

100 kapliczek!

Przekroczyliśmy już magiczny próg stu kapliczek, których zdjęcia wraz z opisami pojawiły się na stronie cyfrowewm.pl.

26

maj

Muzeum Bitwy Grunwaldzkiej - Stębark !

Odwiedziliśmy już piąte muzeum, z którym współpracujemy w ramach projektu „Cyfrowe Warmia i Mazury”. 30 kwietnia byliśmy w Stębarku.

07

mar

"Co uliczka to kapliczka"

 

O kapliczkach przydrożnych - charakterystycznych obiektach polskiego krajobrazu.

17

gru

Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku

28 i 29 sierpnia 2013 roku odbyliśmy pierwszy wyjazd w celu digitalizacji obiektów muzealnych. Było to Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku.

16

gru

Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie

Siedem zeskanowanych obiektów, dużo zdjęć, pierwsza wykonana panorama 3D i ciekawe rozmowy to efekt naszego kolejnego wyjazdu, tym razem byliśmy w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie.

11

gru

Zabytki w 3D - zobacz!

Park Etnograficzny w Olsztynku to jedno z pięciu muzeów, które włączyły się do projektu Cyfrowe Warmia i Mazury. Dzięki temu na specjalnej stronie internetowej będzie można m.in. obejrzeć wizualizacje 3D wybranych, szczególnie interesujących zabytków.

 
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.