Cyfrowe oprawy

Do digitalizacji 3D wytypowane zostały księgi w wyjątkowych oprawach wyróżniających się niezwykłym pięknem i ozdobnością.

Oprawa Biblii walijskiej - http://www.cyfrowewm.pl/obiekt/736/oprawa-biblii-walijskiej. Biblia w języku walijskim została wydana w Londynie w 1689 roku. Jej pierwszą właścicielką była Maria, królowa angielska, żona Wilhelma III Orańskiego. Jak trafiła do Elbląga? Można przeczytać w naszym opisie...

Oprawa książki - http://www.cyfrowewm.pl/obiekt/735/oprawa-ksiazki-instituta-et-privilegia-ab-excell. Księga z Padwy w barokowej oprawie wachlarzowej (éventail) z przełomu XVII i XVIII wieku.

Oprawa Biblii, wydanie łacińskie, tom. 5 - http://www.cyfrowewm.pl/obiekt/734/oprawa-biblii-wydanie-lacinskie-tom-5. Jeden z tomów siedmiotomowego, weneckiego wydania Biblii z 1588 roku.

Oprawa książki "Oratoris et Philosophi Opera ..., " - http://www.cyfrowewm.pl/obiekt/733/oprawa-ksiazki-oratoris-et-philosophi-opera. Książka z biblioteki króla Zygmunta Augusta.

Wspólnie z elbląską Biblioteką pracowaliśmy w projekcie pn.„Digitalizacja, opracowanie i udostępnianie starodruków Biblioteki Elbląskiej” w ramach programu MKiDN Kultura cyfrowa 2019.