Obraz "Gniazdo"

 

STATYSTYKI
  • 1614 Wejścia
  • 399 Pobrań

 

Opis

autor: Marzanna Wróblewska
obraz: „Gniazdo”, 1985 r.
olej na płótnie, wym. 100 x 100 cm

Marzanna Wróblewska urodziła się w 1952 r. w Warszawie. W 1976 r. otrzymała dyplom na wydziale Malarstwa ASP w Warszawie w pracowni Michała Byliny, studiowała również w Podyplomowym Studium Scenografii. Od 1981 roku prowadzi pracownię Technik Malarstwa Sztalugowego na warszawskim Wydziale Malarstwa ASP, prowadziła pracownie malarstwa i rysunku także w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie oraz na Wydziale Sztuki Politechniki Radomskiej. Malarka od lat 80. współpracuje z pracownią architektoniczną „Atelier 2”. W 2003 r. otrzymała tytuł profesora w dyscyplinie sztuki piękne, w zakresie malarstwa. Od 2008 r. prowadzi pracownię malarstwa w Instytucie Edukacji Artystycznej APS w Warszawie.

Jest laureatką konkursów i prestiżowych nagród. Prezentowała swoje prace na ponad dwudziestu wystawach indywidualnych, brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, m.in. w Paryżu, Brukseli, Hamburgu, Bonn i wielu polskich miastach. Jest autorką licznych projektów i realizacji malarstwa monumentalnego, m.in. w kościele Niepokalanego Poczęcia N.M.P w Żbikowie, kościele św. Teresy w Siedlcach, na Cmentarzu Południowym w Antoninowie, kościele Jana Chrzciciela w Michalinie.

Źródło:
https://wm.asp.waw.pl/prof-zw-marzanna-wroblewska/
http://iea.edu.pl/index.php/iea/index/pl/kadra/60

Prawa do wizerunku cyfrowego: CC BY 1.0 https://creativecommons.org/licenses/by/1.0/deed.pl

 

Specyfikacja

Data archiwizacji5 czerwca 2019 (05.06.2019)
Datowanie1985 r.
KategoriaZbiory muzealne
Rodzajolej na płótnie
Sygnaturanr inw. ME/188/MR
WłaścicielMuzeum Archeologiczno - Historyczne w Elblągu
Strona wwwwww.muzeum.elblag.pl
Prześlij zgłoszenie dotyczące obiektu
 
 
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.