Gra miejska w Pasymiu

Gra miejska w Pasymiu

W piątek, 14 września w Pasymiu odbędą się wydarzenia wpisujące się w tegoroczne obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. Zaplanowane działania są częścią projektu, dofinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Dziedzictwa, który miał na celu dokumentację zabytkowego pasymskiego cmentarza ewangelickiego.

W ramach EDD w Pasymiu zorganizujemy wernisaż wystawy, zajęcia lekcyjne dot. dziedzictwa kulturowego, a potem uczniowie przeniosą się do historycznego centrum Pasymia, gdzie wezmą udział w grze terenowej, mającej na celu w ciekawy i rozwijający sposób pomóc zapoznać im się z dziedzictwem kulturowym Pasymia.

Gra miejska - NA TROPIE KŁOBUKA. Rozszyfrowując zaklęcie będzie dot. dziedzictwa kulturowego Pasymia i odbędzie się w ramach projektu „Ewidentnie ważne. Dokumentacja cmentarza i kaplicy w Pasymiu”.

W załączeniu można znaleźć regulamin i Kartę Drużyny do gry.

„Dofinansowano w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa”.

 

— Edyta Bugowska


 
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.