Olimpijskie trofea i pamiątki

Olimpijskie trofea i pamiątki

Wkrótce na naszej stronie pojawią się zdigitalizowane przedmioty będące własnością Heleny Pilejczyk. Szczególnie cenny będzie medal z zimowych igrzysk olimpijskich. 

W tym roku mija rocznica 60-lecia zdobycia przez Helenę Pilejczyk brązowego medalu na olimpiadzie w Squaw Valley. Elbląska olimpijka ustanowiła ponad 40 rekordów Polski, a za rozsławienie i promocję naszego miasta w kraju i na świecie uchwałą Rady Miejskiej w Elblągu otrzymała tytuł honorowego obywatela Elbląga. Regionalna Pracownia Digitalizacji scyfryzowała brązowy medal Heleny Pilejczyk, który wkrótce zostanie przekazany do Muzeum Sportu i Turystyki, działającego w Centrum Olimpijskim. Oprócz tego w cyfrowej formie zachowane zostaną jej zdjęcia oraz dyplomy. To wszystko zaprezentujemy w cyklu "STARocie. Skarby z prywatnych kolekcji".

 

— Edyta Bugowska


 
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.