Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny

Wspólnie z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym na pracę inspirowaną naszymi zbiorami. Gotowe projekty można przesyłać do końca czerwca.

Organizatorem konkursu jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Technika jest dowolna, a inspiracją do tworzenia jest nasz katalog zbiorów. Szczegóły i regulamin konkursu dostępne są pod linkiem: http://swiatowid.elblag.pl/pl/aktualnosci/konkursy/we-udzia-w-konkursie-plastycznym-wzorowa-sztuka/

Nie ma nic lepszego niż edukacja poprzez twórczą zabawę. Zapraszam do udziału wszystkich artystów, małych i dużych. Prace konkursowe powinny przedstawiać obiekty ze zbiorów Regionalnej Pracowni Digitalizacji. Jest ich ponad 600 i są to obiekty zarówno muzealne, jak i architektoniczne. Trzeba wybrać jeden z nich i odwzorować go dowolną techniką plastyczną lub jakąkolwiek kreatywną techniką w formie manualnej — mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest do różnych grup wiekowych: najmłodsi muszą mieć ukończone 6 lat, a górnej granicy wiekowej nie ma. Najlepsze prace zostaną nagrodzone voucherami, bonami upominkowymi, książkami oraz grami planszowymi. Wyniki konkursu będą najpóźniej 10 lipca na stronie internetowej CSE „Światowid”.

 

— Edyta Bugowska


 
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.