Muzeum Bitwy Grunwaldzkiej - Stębark !

Muzeum Bitwy Grunwaldzkiej - Stębark !

Odwiedziliśmy już piąte muzeum, z którym współpracujemy w ramach projektu „Cyfrowe Warmia i Mazury”. 30 kwietnia byliśmy w Stębarku.

Podczas spotkania, które przebiegło w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze zdigitalizowaliśmy m.in. kólę armatnią z Pół, topór, figurę Tatara, pieczęć majestatyczną, wykonaliśmy wirtualny spacer oraz zebraliśmy informacje dotyczące obiektów znajdujących się w Muzeum. Efekty naszej pracy będziemy zamieszczać na bieżąco.


Zespół digitalizacyjny chciałby podziękować Dyrektorowi oraz pracownikom Muzeum Bitwy Pod Grunwaldem w Stębarku za zaangażowanie, udostępnienie obiektów, pomoc przy zbieraniu informacji, za rozmowy i czasem siłową walkę z Tatarem :).

Jednocześnie chcielibyśmy polecić odwiedzenie Muzeum Bitwy Pod Grunwaldem wszystkim zainteresowanym dziedzictwem, kulturą i historią Polski. Po wizycie w Stębarku Muzeum nikomu już nie będzie się kojarzyć z nudnym miejscem, które trzeba odwiedzić, bo ... trzeba!

 

— Marta Derlukiewicz


 
 
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.