Premiera aplikacji VR

Premiera aplikacji VR

Aplikacja mobilna „Sarmackie wędrówki” już od 16 września będzie dostępna, do bezpłatnego pobrania, na profilu Regionalnej Pracowni Digitalizacji, który jest na platformie Google Play. Serdecznie zapraszamy do wyruszenia w wirtualną, edukacyjną podróż po XVII-wiecznej Europie z paniczem Michałem i jego towarzyszami.

Aplikację będzie można pobierać na własne urządzenia, ale w dniu jej premiery zapraszamy również do Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. W godzinach przedpołudniowych prezentować ją będziemy grupom zorganizowanym, a po południu - od godziny 17.30 do 19:00 - zapraszamy wszystkich zainteresowanych do indywidualnego poznania i rozwijajacej rozrywki. Z przyjemnością opowiemy również o naszej pracy z  aplikacją, pojawiających się w niej zdigitalizowanych obiektach i występujących w niej postaciach – zarówno fikcyjnych, jak i historycznych. Postaramy się również odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące jej realizacji. 

Wszystkich, którzy tego dnia wyruszą w podróż z paniczem Michałem po Europie jego epoki, zachęcamy do zrobienia sobie pamiątkowego selfie z naszym młodym szlachcicem. Będzie to możliwe dzięki specjalnie przygotowanemu na tą okazję filtrowi na Instagrama (pracownia_digitalizacji). Pochwalcie się swoimi zdjęciami, udostępniając je w mediach społecznościowych z hashtagiem #sarmackiewedrowki.

Od przyszłego roku aplikację „Sarmackie wędrówki” będziemy prezentować również w trakcie spotkań z młodzieżą na terenie województwa, które realizowane będą w ramach projektu „Continuum. Cyfrowe Kolekcje Warmii i Mazur”. Wkrótce na naszym portalu zaczną pojawiać się również muzealne eksponaty epoki renesansu i baroku, które udało nam się zdigitalizować w ramach tego projektu. Niektóre z nich najbardziej spostrzegawczy rozpoznają również w naszej aplikacji.

 

 

Aplikacja realizowana jest w ramach projektu pn. „Continuum. Cyfrowe kolekcje Warmii i Mazur”  finansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i dofinansowanego ze środków Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

 

— red.


 
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.