Perły baroku i renesansu

Perły baroku i renesansu

Lada dzień na naszej stronie będzie można zobaczyć ponad 70 obiektów muzealnych zdigitalizowanych w ramach projektu "Continuum. Cyfrowe kolekcje Warmii i Mazur". Trwają też ostatnie szlify cyfrowych wersji zabytków architektonicznych - Pałacu w Kwitajnach i Sanktuarium Maryjnego w Krośnie.

Jak zwykle staraliśmy się, aby zcyfryzowane zabytki były jak najbardziej różnorodne. Pochodzą z 4 regionalnych muzeów, mają różne rozmiary - od kilkucentymetrowych przyrządów astronomicznych po XVI-wieczne łoże z baldachimem i różne przeznaczenie. Wszystkie, wraz z opisami, tłumaczeniami na jęz. angielski i audiodeskrypcją, będą sukcesywnie wstawiane na stronę w najbliższych dniach. Wkrótce też dostępne będą zabytki architektonieczne, które udało nam się zdigitalizować. Jesienią przyjdzie czas na podsumowanie projektu - konferencje w Elblągu i Olsztynie, warsztaty dla młodzieży i nauczycieli, lekcje w regionie i konkurs, do udziału w którym serdecznie zapraszamy.

 

Projekt „Continuum. Cyfrowe kolekcje Warmii i Mazur” dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych i dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

 

— Edyta Bugowska


 
 
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.