Sekretary, flasze, albarella...

Sekretary, flasze, albarella...

I już. Na naszej stronie można oglądać eksponaty z czterech regionalnych muzeów, zdigitalizowane w ramach projektu "Continuum. Wirtualne kolekcje Warmii i Mazur".

Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromboku, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu oraz Muzeum Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim to one użyczyły nam zabytków z epoki renesansu i baroku. Od najmniejszych - kafli czy instrumentów astrologicznych po szafy, ławy czy łoże z baldachimem. Jak zwykle były przedmioty, które zdigitalizować łatwo i takie, które sprawiają nieco więcej trudności. Wszystkie możecie oglądać na naszej stronie - cyfrowewm.pl, zgromadzone w zakładce pn. Obiekty renesansu i baroku. Większość z nich uzyskała audiodeskrypcję, co jest dla nas ogromnie ważne i w każdym projekcie, który realizujemy od kilku lat zabiegamy, aby audiodeskrypcję wykonywać. Wszystkie mają opisy, sporządzone przez muzealników, którzy sie nimi zajmują na co dzień oraz wersję anglojęzyczną.

Przypominamy również, że w ramach projektu powstała aplikacja VR, którą można pobrać za darmo w sklepie Google Play, pod tym linkiem: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.GiantLazer.Swiatowid

 

Projekt pn. „Continuum. Cyfrowe kolekcje Warmii i Mazur” dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych oraz współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.


 

 

— Edyta Bugowska


 
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.