Na warsztatach z kolażu, animacji i gifów

Na warsztatach z kolażu, animacji i gifów

W piątek i sobotę, 23 i 24 września odbyły się w przestrzeni edukacyjnej Regionalnej Pracowni Digitalizacji warsztaty z grafiki dla młodzieży. Młodzi pracowali z artystami nad stworzeniem własnych prac w wybranych programach graficznych.

Warsztaty poprowadzili Maciej Bohdanowicz - doktor sztuk plastycznych, absolwent Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, adiunkt w Pracowni Projektów i Działań Rysunkowych w Instytucie Edukacji Artystycznej, który zaznajomił uczestników z techniką tworzenia kolaży cyfrowych oraz Miachał GARY Garnowski - absolwent malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, artysta wizualny, VJ, który uczył modzież tworzenia animacji i gifów.

 

Warsztaty odbywają się w ramach projektu pn. „Continuum. Cyfrowe kolekcje Warmii i Mazur” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych i dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

— Edyta Bugowska


 
 
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.