Świętowaliśmy urodziny - galeria zdjęć

Świętowaliśmy urodziny - galeria zdjęć

W niedzielę, 19 lutego wspólnie z Mikołajem Kopernikiem obchodziliśmy 550. rocznicę urodzin wielkiego astronoma. W Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" odbyła się impreza ph. "Urodziny Kopernika", na której pojawili się elblążanie chętni do wspólnej nauki i zabawy.

W 2023 r. świętujemy 550. rocznicę urodzin i 480. rocznicę śmierci wybitnego astronoma Mikołaja Kopernika. Ponad 40 lat swojego życia spędził on na Warmii – we Fromborku, Olsztynie, Lidzbarku Warmińskim. Wielokrotnie odwiedzał również Elbląg, Braniewo czy Gdańsk.

Impreza urodzinowa miała charakter familijny, obecni byli młodsi i starsi elblążanie. Było edukacyjnie, rozrywkowo i słodko. Odbył się pokaz filmu, dotyczącego Mikołaja Kopernika, który powstał w Regionalnej Pracowni Digitalizacji. O astronomie bardzo ciekawie i rzeczowo opowiadała Małgorzata Czupajło z Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku. Był quiz rodzinny z nagrodami, dotyczący życia i osiągnięć astronoma. Nie zabrakło tortu, upieczonego przez Torty robione nocą i ścianki do selfie z Kopernikiem. Odbyło się również uroczyste wręczenie nagród za najpiękniejsze życzenia urodzinowe dla Mikołaja Kopernika.

 

— Edyta Bugowska


 
 
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.