Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie po raz drugi

Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie po raz drugi

Zespół Regionalnej Pracowni Digitalizacji, mając w pamięci same dobre wspomnienia z ostatniej wizyty, po raz kolejny odwiedził naszego następnego partnera w realizowanym obecnie projekcie - Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie.

W ciągu krótkiej, ale intensywnej wizyty, udało nam się zeskanować m. in.: sporą kolekcję rzeźb Aleksandra Słomińskiego, parę zrekonstruowanych obiektów archeologicznych oraz dwa największe w naszej dotychczasowej działalności obiekty z Parku Etnograficznego nad Węgorapą działającego przy Muzeum – zabytkowy wóz strażacki oraz translokowaną chałupę mazurską ze wsi Krzyżewo. Wszystko to, oczywiście razem z cennymi i ciekawymi informacjami, zdjęciami i materiałami video, już niedługo umieścimy na naszej stronie cyfrowewm.pl – ZAPRASZAMY!!! A niecierpliwym (i nie tylko) już teraz serdecznie polecamy wizytę w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie ;) 

 

— Urszula Jatkowska


 
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.