Zajęcia o digitalizacji i bezpłatne projekcje filmów

Zajęcia o digitalizacji i bezpłatne projekcje filmów

Już w tą sobote 26 września będziemy gościć w Ośrodku Kultury w Młynarach, gdzie o godz. 12.00 przeprowadzimy otwarte dla wszystkich chętnych, bezpłatne warsztaty pod tytułem "Czym jest digitalizacja?".

W czasie ich trwania będziemy starali się wyjaśnić samo pojęcie "digitalizacji", zaprezentować jej kolejne etapy oraz wykazać potrzebę jej realizacji. Podczas zajęć uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się również z praktycznymi aspektami procesu digitalizacji w naszej Regionalnej Pracowni Digitalizacji. Zaprezentowany zostanie wykorzystywany przez Nas specjalistyczny sprzęt do skanningu 3D oraz przedstawione zostaną kolejne etapy przy jego wykorzystywaniu. A po warsztatach, o godz. 16.00 w imieniu Kina Światowid serdecznie zapraszamy na pokaz zrekonstruowanego cyfrowo filmu "Wesele" Andrzeja Wajdy.

Miejmy nadzieję do zobaczenia :)

 

Zarówno warsztaty jak i projekcja filmu są częścią projektu "Kultura 3xTAK!". Kolejne spotkania z warsztatami i projekcjami filmów, realizowane w ramach tego projektu, odbęda się jeszcze:

W Tolkmicku – 24 października w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury (o godz. 14.00. warsztaty, o godz. 18.30 pokaz zrekonstruowanego cyfrowo filmu "Ziemia obiecana" Andrzeja Wajdy)

W Zalewie w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury – 28 listopada (o godz. 12. warsztaty, o godz. 16.00 pokaz zrekonstruowanego cyfrowo filmu "Potop, Redivivus")

 

Projekt "Kultura 3xTAK!" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

— Urszula Jatkowska


 
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.