Bieżące Aktualności

19

maj

Pięć filmowych opowieści o Warmii

W ramach projektu „Warmio, quo vadis” realizowanego przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu powstało 5 filmów o Warmii, mających na celu udokumentowanie, zaprezentowanie i utrwalenie aktualnego stanu zachowania dziedzictwa kulturowego Warmii: materialnego i niematerialnego, na tle historii i współczesnego krajobrazu kulturowego regionu.

18

maj

Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów

Wszystkim naszym partnerom życzymy udanego dnia!

17

maj

Poznaj Warmię

„Warmio, quo vadis?” to projekt, który Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu realizuje od 2016 roku. Przyszedł czas na prezentację jego efektów. Na portalu cyfrowewm.pl co tydzień będzie można zobaczyć jedną z 10 zdigitalizowanych kapliczek, na kanale YouTube filmy o Warmii, a już wkrótce wydana zostanie książka o materialnym i niematerialnym dziedzictwie kulturowym Warmii.

16

maj

Retrospekcje z Norwegii

W ramach ministerialnego projektu ekipa Regionalnej Pracownia Digitalizacji zwiedzała okolice norweskiego Stavanger, poszukując możliwości współpracy i miejsc wartych zdigitalizowania. Tu można zobaczyć zdjęcia z tego wyjazdu.

13

kwi

Wielkanocne życzenia

Niech tegoroczne święta będą pełne nadziei i wiary. Niech Chrystus Zmartwychwstały przyniesie do Waszych domów radość, miłość, spokój i szczęście. Świąt pogodnych, pełnych rodzinnego ciepła przy wielkanocnym stole oraz smacznego święconego jajka. 

03

kwi

Norwegia - kraina spokoju i zabytków

Regionalna Pracownia Digitalizacji przez pięć dni badała w regionie Stavanger możliwości współpracy przy polsko-norweskich projektach dotyczących digitalizacji, różnorodności kulturowej i ochrony dziedzictwa kulturowego.

27

mar

Regionalna Pracownia Digitalizacji z wizytą w Norwegii

Trzyosobowa reprezentacja Regionalnej Pracowni Digitalizacji wyruszy jutro do Norwegii na wizytę studyjną w celu szukania płaszczyzn do wspólnych realizacji.

20

mar

Edukacja na jubileusz

W piątek, 17 marca Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elbągu obchodziło jubileusz 55-lecia, z tej okazji Regionalna Pracownia Digitalizacji zorganizowała zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży z cyklu "A co to i po co?".

01

mar

Pracownia otwarta

Z okazji 55-lecia Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu Regionalna Pracownia Digitalizacji zaprasza na zajęcia dla dzieci i młodzieży z cyklu "A co to i po co?". Zajęcia odbędą się 17 marca w godz. 10-14.00, ale zapraszamy również w innych dogodnych terminach.

22

lut

Czeka nas rozbudowa!

Po wielu latach starań Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu udało się uzyskać środki na rozbudowę, przebudowę i remont instytucji. Skorzysta na tym również Regionalna Pracownia Digitalizacji, która zyska m.in. przestrzeń do prezentacji zrealizowanych przez siebie projektów. 

21

lut

Promujemy się

O cyfryzacji dziedzictwa Warmii i Mazur opowie w Działdowie kierownik Regionalnej Pracowni Digitalizacji Hanna Laska-Kleinszmidt.

08

lut

Sprawdzamy: Warmio, quo vadis?

Tych, którzy zastanawiają się, co dzieje się w Regionalnej Pracowni Digitalizacji, gdy ze skanerem wyjść na zewnątrz nie można, informujemy, że pracujemy obecnie nad projektem "Warmio, quo vadis?", w ramach którego zdigitalizowaliśmy 10 warmińskich kapliczek, zabytek sakralny oraz budynki gospodarcze. Obiekty są już zeskanowane, teraz pracujemy nad ich obróbką.

26

sty

Edukacyjny styczeń

Po listopadzie i grudniu, w którym digitalizowaliśmy na potęgę, w styczniu postawiliśmy na edukację. Gościnne progi nasze Pracowni odwiedziły dzieci i młodzież, które oprócz poznania podstawowych pojęć z zakresu digitalizacji, sprawdzała również czy wszystko da się zcyfryzować.

20

sty

W Truso

"Truso to był ostatni niewyjaśniony temat w archeologii" - tak mówił podczas spotkania w CSE "Światowid" dr Marek F. Jagodziński odkrywca i badacz wikińskiej osady, odnalezionej nad Jeziorem Druzno.
 

19

sty

Dzień z archeologią

W czwartek, 19 stycznia w Sali Kameralnej Kina Światowid odbyły się dwa spotkania pod hasłem "Odkrywcy historii". Dwaj znakomici archeolodzy - Marek F. Jagodziński i Piotr A. Nowakowski opowiadali zgromadzonej publiczności o blaskach i cieniach bycia archeologiem oraz o słabości do średniowiecza, które jak twierdzą jest naprawdę ciekawą epoką historyczną.

17

sty

Poznaj odkrywców średniowiecznej historii

Jak dzięki niewielkim elementom, fragmentom bełtów, toporów, monet czy paciorków poskładać wielką historię? Jak wykopanie kilku przedmiotów może zburzyć budowane od lat historyczne teorie? Dwóch archeologów, którzy badali najciekawsze w naszym regionie miejsca związane ze średniowieczem, będzie można posłuchać w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” 19 i 20 stycznia.

04

sty

Odkrywcy historii

Grot, miecz, topór, moneta, wędzidło, amulet, paciorek… Takie eksponaty można oglądać w muzeach. Ale skąd one się tam wzięły? Ktoś najpierw musiał ustalić miejsce wykopalisk, później je odkopać, opisać, zrekonstruować, odtworzyć ich historię. Dwóch archeologów, którzy badali najciekawsze w naszym regionie miejsca związane ze średniowieczem, będzie można posłuchać w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” 19 i 20 stycznia.

02

sty

Zobacz je z bliska

Strona Regionalnej Pracowni Digitalizacji – cyfrowewm.pl wzbogaciła się o 150 obiektów z dwóch regionalnych muzeów, unikatowe średniowieczne przedmioty zostały zdigitalizowane dzięki projektowi "Wikińska osada Truso i Bitwa pod Grunwaldem - średniowieczne historie w wirtualnym świecie", dofinansowanemu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

30

gru

150 zdigitalizowanych obiektów

Dziś na stronie Regionalnej Pracowni Digitalizacji pojawiły się ostatnie zcyfryzowane obiekty, które do Internetu trafiły dzięki projektowi "Wikińska osada Truso i Bitwa pod Grunwaldem - średniowieczne historie w wirtualnym świecie", dofinansowanemu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

28

gru

Już to mamy!

Na naszej stronie pojawiły się już pierwsze zdigitalizowane eksponaty z Muzeum Archeologiczno - Historycznego w Elblągu. Do końca roku będzie można zobaczyć ponad sto średniowiecznych artefaktów w wersji cyfrowej.

23

gru

Wesołych Świąt!

Świąt zdrowych, wesołych, pełnych dobrego jedzenia i czasu, który można poświęcić, na to, co się kocha najbardziej!

22

gru

Truso i Grunwald - średniowieczne historie zdigitalizowane

W ciągu kliku najbliższych dni strona cyfrowewm.pl wzbogaci się o 150 wyjątkowych eksponatów, zdigitalizowanych w ramach projektu "Wikińska osada Truso i Bitwa pod Grunwaldem - średniowieczne historie w wirtualnym świecie".

14

gru

Skanowanie w Stębarku

Regionalna Pracownia Digitalizacji jest w trakcie realizacji projektu "Wikińska osada Truso i Bitwa pod Grunwaldem - średniowieczne historie w wirtualnym świecie". Za nami wyjazd digitalizacyjny do Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku.

09

gru

Głośno o projekcie

Media lokalne, regionalne i branżowe informują o projekcie, który realizuje właśnie Regionalna Pracownia Digitalizacji, wspólnie z partnerami Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu i Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku. To niezwykle cenne i unikatowe zbiory z tych dwóch muzeów zostaną poddane digitalizacji, konserwacji, a następnie umieszczone na stronie cyfrowewm.pl – by każdy mógł je tam zobaczyć. W trakcie projektu zostanie również zrealizowanych dwanaście krótkich filmów, w których poznamy historie, zarchiwizowanych przedmiotów.

02

gru

Z mroków średniowiecza

Wikiński pion do gry z końskiego zęba, amulet, dzięki któremu można poznać skandynawską mitologię, fragmenty zbroi i broni średniowiecznych rycerzy będzie można wkrótce zobaczyć nie tylko na muzealnych wystawach, ale również w sieci. Regionalna Pracownia Digitalizacji zcyfryzuje wyjątkowe zabytki z dwóch muzeów w naszym regionie – Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu oraz Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku.

18

lis

Odwiedź naszą wystawę wirtualnie - Warmio, quo vadis?

Zapraszamy do obejrzenia prac, które powstały podczas pleneru i warsztatów rzeźby, realizowanych w ramach projektu "Warmio, quo vadis?".

15

lis

Ze szczególnym uwzględnieniem kapliczek

Na ponad 300 stronach można obejrzeć ponad 800 zdjęć bo historyczna Warmia jest krainą o niespotykanej w innych regionach Polski liczbie zachwanych kapliczek i przydrożnych krzyży. Wszystko to opisał Stanisław Kuprjaniuk w książce "Mała architektura sakralna na Warmii do 1945 roku ze szczególnym uwzględnieniem kapliczek".

10

lis

O warmińskich kapliczkach

Już w najbliższy poniedziałek, 14 listopada o godz. 17.00 w Bibliotece Elbląskiej będzie można posłuchać dra Stanisława Kuprjaniuka, który opowie o warmińskich kapliczkach. Będzie to okazja do prezentacji książki „Mała architektura sakralna na Warmii do 1945 ze szczególnym uwzględnieniem kapliczek”. My do odwiedzenia Biblioteki serdecznie zapraszamy i przypominamy - na naszej stronie można oglądać ponad 100  zdigitalizowanych kapliczek z naszego regionu - http://www.cyfrowewm.pl/obiekty/18/kapliczki.

08

lis

Na obrazie, w rzeźbie - duch Warmii

Artystyczne wyzwanie pod hasłem „Warmio, quo vadis?” rozpoczęło się od…poszukiwania lipy. Po odnalezieniu ponad 130-letniego drzewa – wiatrołomu pod Lidzbarkiem Warmińskim, artyści mieli zabezpieczone tworzywo, a inspiracje otaczały ich z każdej strony. Jeszcze do 21 listopada w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” można oglądać efekty ich pracy na poplenerowej wystawie „Warmio, quo vadis?”. Wstęp wolny.

26

paź

Warmia digitalizowana

Ten i poprzedni tydzień poświęciliśmy na digitalizację warmińskich zabytków. W ramach dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwa Warmińsko-Mazurskiego projektu "Warmio, qvo vadis?" mamy do przeniesienia w wirtalną rzeczywistość dziesięć kapliczek, dwa obiekty zabudowy domowej, w tym jeden folwark oraz jeden obiekt sakralny.

20

paź

W świecie Wikingów

Co prawda w tym tygodniu digitalizujemy na Warmii i w Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, ale w zeszłym po raz kolejny byliśmy w elbląskim Muzeum Archeologiczno-Historycznym. Co robiliśmy?

19

paź

Okiem praktyka

Pracownicy Regionalnej Pracowni Digitalizacji w Elblągu nie tylko cyfryzują obiekty, ale również szkolą innych z zakresu wykorzystania urządzeń pomiarowych służących do digitalizacji. Jeden z nich poprowadzi szkolenie podczas XVI edycji Szkoły Pomiarów.

19

paź

Dzień z Warmią

Wtorek, 18 października był dla nas dniem pełnym Warmii. Po poranny wykładzie "O dziedzctwie kulturowym Warmii" Andrzeja Rzempołucha, o 17.00 odbył się wernisaż poplenerowej wystawy "Warmio, qvo vadis?". Zdjęcia z wernisażu można oglądać tu!

18

paź

Warmio, czym jesteś?

Jest jeden, niewielki problem z Warmią. W Polsce, poza naszym regionem, często nie rozróżnia się Warmii i Mazur – mówił na wykładzie poświęconym tej wyjątkowej krainie Andrzej Rzempołuch - historyk sztuki, starszy kustosz, kierownik Działu Sztuki Dawnej w Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie i autor książek o regionie.

17

paź

O Warmii

Wtorek, 18 października w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” poświęcony będzie Warmii. O 11.00 będzie można wziąć udział w wykładzie Andrzeja Rzempołucha „O dziedzictwie kulturowym Warmii”, a o 17.00 w wernisażu poplenerowej wystawy „Warmio, qvo vadis?”.  Wstęp wolny.

11

paź

Interentowe badanie ankietowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu ankietowym, które ma na celu pozyskanie informacji na temat doświadczeń związanych z oglądaniem i wykorzystywaniem zasobów dostępnych w internecie (zdjęć, książek, zabytków). Ankieta znajduje się pod adresem: http://badaniasocjologa.pl/index.php/649912/lang-pl

06

paź

Wykład o Warmii

Wszyscy zainteresowani historią Warmii powinni znaleźć chwilę i wybrać się 18 października do Centrum Spotkań Europejskich "Światowid". Tu będzie można posłuchać wykładu „O dziedzictwie kulturowym Warmii”, wygłoszonego przez Andrzeja Rzempołucha.

05

paź

Na Europejskiej Nocy Naukowców

W piątek, 30 września Regionalna Pracownia Digitalizacji zaprezentowała się podczas Europejskiej Nocy Naukowców w Olsztynie.

04

paź

Wystawa obrazów, rzeźb i ceramiki powstałych w ramach projektu "Warmio, qvo vadis?"

We wtorek, 18 października o godz. 17.00 w Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu zaprezentujemy prace uczestników ogólnopolskiego pleneru artystycznego i warsztatu rzeźby ludowej w Godkach koło Jonkowa. Wstęp wolny.

03

paź

Oni znajdują, my digitalizujemy

Digitalizacja czyli przenoszenie realnych zabytków w świat wirtualny to zadanie, które realizuje Regionalna Pracownia Digitalizacji, działająca w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. O tym, które z naszych zabytków mogą się doczekać cyfryzacji, jakie średniowieczne artefakty wkrótce ujrzą światło dzienne i jakie plany na przyszłość ma Pracownia opowie jej kierownik Hanna Laska-Kleinszmidt.

20

wrz

Warmińskie kapliczki

Przydrożne, często zapomniane są częścią warmińskiego krajobrazu. Jest ich ponad tysiąc. Każda inna, warta spojrzenia i uwagi. Dziesięć szczególnie cennych jest obecnie skanowanych i fotografowanych.

12

sie

Warmio, quo vadis?

W ramach projektu pod tym właśnie tytułem, który do 2017 r. jest realizowany przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu wraz z partnerami, dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Regionalna Pracownia Digitalizacji wykona dokumentację w formie skaningu 3D jednego z kościołów pielgrzymkowych, folwarku (złożonego z domu mieszkalnego oraz budynków gospodarczych) lub dwóch wiejskich domów mieszkalnych oraz tak charakterystycznych dla tego regionu, kolejnych dziesięciu kapliczek. W ostatnich tygodniach odwiedzaliśmy zabytki Warmii wskazane przez specjalistów, aby wytypować kandydatów do digitalizacji. 

11

sie

Interaktywna podróż przez średniowiecze

Wakacje już na półmetku, dlatego trzeba starać się jak najlepiej wykorzystać pozostały czas na niezapomniane podróże. Mamy dla Was propozycję miejsca zdecydowanie godnego odwiedzenia –  Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego. 

27

lip

Pozostałości pierwszego murowanego Zamku Biskupiego w Braniewie już zdigitalizowane!

Dla wszystkich niecierpliwie wyczekujących efektów digitalizacji wieży Bramnej dawnego Zamku Biskupiego w Braniewie mamy bardzo dobrą nowinę – nie musicie już dłużej czekać, wszystko już jest na naszym portalu!

12

lip

Tym razem fortyfikacje XX wieku ...

Kolejny digitalizowany przez naszą Regionalną Pracownię Digitalizacji obiekt to gratka dla wszystkich pasjonatów II wojny światowej. Tajemniczym obiektem, który tym razem odwiedziliśmy jest wpisany do rejestru zabytków poniemiecki schron bierny Regelbau 502 w Piszu, wchodzący w skład tzw. Piskiej Pozycji Ryglowej.

05

lip

Praca wre ...

Niech nie zmyli Was spokój na naszym portalu! To są tylko pozory, niczym cisza przed burzą ;) Wakacje rozpoczęły się już na dobre, ale my w naszej Regionalnej Pracowni Digitalizacji nie leniuchujemy.

30

maj

Cyfrowa wersja kościoła, który miał być pałacem ...

Pracując już intensywnie nad obróbką materiału pozyskanego w czasie skanowania wieży Bramnej dawnego Zamku Biskupiego w Braniewie, możemy się podzielić gotową wizualizacją innego wyjątkowego zabytku architektury województwa warmińsko – mazurskiego. Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania kościoła filialnego p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sambrodzie. 

23

maj

Co Warmiakom w duszy gra?

Wszystkich, którzy chcieliby poszukać odpowiedzi na to pytanie serdecznie zapraszamy do udziału w etnologicznych badaniach terenowych, które odbędą się już we wrześniu w Lidzbarku Warmińskim i na terenie powiatu lidzbarskiego, w ramach realizowanego przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego projektu „Warmio, quo vadis?”

19

maj

Kolejne wyzwanie przed nami

Niedawno udostępniliśmy finalne efekty naszej pracy nad digitalizacją części zabytków pozyskanych na Polach Grunwaldzkich w czasie ostatnich badań archeologicznych. Nie próżnując zbyt długo już zabieramy się za cyfryzowanie kolejnego zabytku! Pozostając nadal w tematyce średniowiecza, tym razem na „celowniku” naszego skanera znalazła się wieża Bramna dawnego Zamku Biskupiego w Braniewie.

17

maj

Liczni goście "Dni Otwartych Funduszy Europejskich"

12 i 13 maja, w zeszły czwartek i piątek, nasza Regionalna Pracownia Digitalizacji włączyła się w ogólnopolską akcję "Dni Otwartych Funduszy Europejskich". Dziękujemy serdecznie wszystkim gościom za odwiedziny i zapraszamy ponownie ;) 

06

maj

"Polowanie na zabytki"

Pod tym właśnie hasłem Regionalna Pracownia Digitalizacji w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu w dniach 12 i 13 maja w godz. od 10 do 18 włącza się w ogólnopolską akcję „Dni Otwartych Funduszy Europejskich”.

05

maj

"Żuławy w Elblągu"

 „Cudze chwalicie swego nie znacie” – aby, zapobiec sprawdzeniu się tego popularnego przysłowia już 8 maja (niedziela) w godz. od 11 do 16 Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu oraz Muzeum Stutthof w Sztutowie zapraszają na spotkanie „Żuławy w Elblągu”, podczas którego będzie można zapoznać się z oferowanym przez tą krainę bogactwem przyrody, krajobrazu, kultury, kuchni  i nie tylko … 

28

kwi

Odkrywając grunwaldzkie skarby

W zeszły piątek 22.04. naszym gościem był dr Piotr A. Nowakowski z Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku. W czasie spotkania w Sali Kameralnej Kina Światowid, koordynator wykopalisk archeologicznych prowadzonych w ostatnich latach na Polach Grunwaldzkich, uchylił rąbka tajemnicy i zaprezentował, wszystkim zgromadzonym słuchaczom, pierwsze wyniki przeprowadzonych badań. 100 z pozyskanych  374  zabytków zostało poddanych konserwacji i już w tegoroczną Noc Muzeów z 16 na 17 maja, będzie można podziwiać je na muzealnej ekspozycji. Zachęcając Was do jej odwiedzenia już teraz udostępniamy pierwsze efekty digitalizacji części „grunwaldzkich skarbów”. 

15

kwi

Wykopane pod Grunwaldem

Jakie pamiątki pozostały po jednej z największych bitew średniowiecznej Europy, jak udało się je odnaleźć i co mogą nam one powiedzieć o tym historycznym wydarzeniu i ich uczestnikach? Wszystkich pasjonatów archeologii, średniowiecza i nie tylko serdecznie zapraszamy na spotkanie z dr Piotrem A. Nowakowskim.

05

kwi

„Przekrocz granice rzeczywistości”

Event pod takim właśnie tytułem, zostanie zorganizowany już w najbliższy weekend 8-10 kwietnia w Centrum Handlowym Ogrody w Elblągu. Organizatorzy zaprosili do udziału w nim m. in. Elbląski Park Technologiczny, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Elblągu, Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Elblągu oraz Nas – Regionalną Pracownię Digitalizacji! Głównym gwoździem programu i wyjątkową okazją do spotkania w tym zacnym gronie jest oficjalna premiera aplikacji mobilnej theMuseum firmy theConstruct, dzięki której każdy będzie mógł odbyć wirtualny spacer po ulicach elbląskiej starówki z lat 30. XX w. 

22

mar

Czas zadumy Wielkiego Tygodnia

Po Niedzieli Palmowej w religii chrześcijańskiej rozpoczyna się jedno z najważniejszych w roku liturgicznym okresów - Wielki Tydzień, a w tym, w sposób szczególny obchodzone trzy ostanie dni zwane Triduum Świętym, Wielkanocnym lub też Paschalnym. Czas ten jest bardzo bogaty w różne ludowe tradycje.

21

mar

Warmio, quo vadis?

Projekt pod tym właśnie tytułem w latach 2016-2017 będzie realizowany przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu wraz z partnerami, dzięki dofinansowaniu pozyskanemu w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pośród licznych zaplanowanych w nim działań na rzecz ochrony i popularyzacji bogatego dziedzictwa kulturowego Warmii, znajduje się również digitalizacja.

14

mar

Toruńscy studenci w elbląskiej gościnie

W zeszły piątek (11 marca) naszą Regionalną Pracownię Digitalizacji odwiedzili członkowie Koła Naukowego Studentów Konserwatorstwa z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W czasie ich krótkiej, ale intensywnej wizyty w Elblągu oprócz poznania tajników digitalizacji i skanowania laserowego mieli szansę spotkać się z profesor Marią Lubocką-Hoffman, twórczynią retrowersji - koncepcji według, której odbudowywana jest elbląska starówka, po której Nasi goście oczywiście również osobiście się przespacerowali. 

18

lut

Z pola Bitwy pod Grunwaldem do świata wirtualnego

W tym tygodniu zespół Regionalnej Pracowni Digitalizacji miał przyjemność odwiedzić Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku, gdzie zdigitalizowaliśmy część ze 100 najciekawszych zabytków pozyskanych na Polach Grunwaldzkich w czasie ostatnich dwóch lat. 

19

sty

Wirtualna elbląska "Otwarta Galeria"

Już zeszły 2015 rok, był dla sztuki Elbląga rokiem wyjątkowym – równo 50 lat temu, a więc już pół wieku temu, w Elblągu miało miejsce bez wątpienia bezprecedensowe i wyjątkowe pod wieloma względami artystyczne przedsięwzięcie – I Biennale Form Przestrzennych.  Obchody tego okrągłego jubileuszu już za Nami, ale z życzeniami w rozpoczynającym się Nowym Roku, kolejnej co najmniej 50.-tki, przedstawiamy samych jubilatów – Formy Przestrzenne I Biennale!

 
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.