Pasym - ewidentnie ważne podsumowanie

W ramach, dofinansowanego przez Narodowy Instytut Dziedzictwa, projektu "Ewidentnie ważne. Digitalizacja cmentarza i kaplicy w Pasymiu" powstały dwa dokumenty podsumowujące projekt.

- To Raport końcowy oraz Analiza ankiet, oba można pobrać w załącznikach do tego artykułu - mówi Edyta Bugowska, koordynator projektu. - Zachęcamy do czytania i analizowania!

Realizacja projektu „Ewidentnie ważne. Dokumentacja cmentarza i kaplicy w Pasymiu” trwała od lipca do października 2018 r. Jednym z zadań była tytułowa dokumentacja, kolejnym zwrócenie uwagi na dziedzictwo kulturowe Pasymia i upowszechnianie wiedzy o nim. W realizacji projektu uczestniczyli wolontariusze byli to przede wszystkim studenci ostatniego roku studiów licencjackich, studiów magisterskich  i doktoranci, z kierunków historia, historia sztuki, archeologia, dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze, często absolwenci dodatkowych kierunków studiów z różnych miast w całej Polsce, w tym z Gdańska, Torunia, Warszawy, Wrocławia, Łodzi, Olsztyna, Pasymia, Czeladzi, Elbląga.

„Dofinansowano w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa”.