Premiera aplikacji VR

Aplikację będzie można pobierać na własne urządzenia, ale w dniu jej premiery zapraszamy również do Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. W godzinach przedpołudniowych prezentować ją będziemy grupom zorganizowanym, a po południu - od godziny 17.30 do 19:00 - zapraszamy wszystkich zainteresowanych do indywidualnego poznania i rozwijajacej rozrywki. Z przyjemnością opowiemy również o naszej pracy z  aplikacją, pojawiających się w niej zdigitalizowanych obiektach i występujących w niej postaciach – zarówno fikcyjnych, jak i historycznych. Postaramy się również odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące jej realizacji. 

Wszystkich, którzy tego dnia wyruszą w podróż z paniczem Michałem po Europie jego epoki, zachęcamy do zrobienia sobie pamiątkowego selfie z naszym młodym szlachcicem. Będzie to możliwe dzięki specjalnie przygotowanemu na tą okazję filtrowi na Instagrama (pracownia_digitalizacji). Pochwalcie się swoimi zdjęciami, udostępniając je w mediach społecznościowych z hashtagiem #sarmackiewedrowki.

Od przyszłego roku aplikację „Sarmackie wędrówki” będziemy prezentować również w trakcie spotkań z młodzieżą na terenie województwa, które realizowane będą w ramach projektu „Continuum. Cyfrowe Kolekcje Warmii i Mazur”. Wkrótce na naszym portalu zaczną pojawiać się również muzealne eksponaty epoki renesansu i baroku, które udało nam się zdigitalizować w ramach tego projektu. Niektóre z nich najbardziej spostrzegawczy rozpoznają również w naszej aplikacji.

 

 

Aplikacja realizowana jest w ramach projektu pn. „Continuum. Cyfrowe kolekcje Warmii i Mazur”  finansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i dofinansowanego ze środków Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.