Oswoić miasto - cyfrowa kolekcja

Poznaj cyfrową kolekcję, którą tworzą obiekty z prywatnych zbiorów rodzin, jakie osiedliły się w Elblągu i Kaliningradzie tuż po II wojnie światowej, a także znajdują się w zbiorach Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu i Muzeum Brama Frydlandzka w Kaliningradzie. 

Aplikacja, wraz z katalogiem z fotografiami zdigitalizowanych obiektów dostępnym do pobrania u góry, po prawej stronie, wykorzystuje technologię rozszerzonej rzeczywistości (AR). Nakierowując obiektyw aparatu urządzenia mobilnego na zdjęcia poszczególnych obiektów w katalogu, zobaczysz je w 3D i zapoznasz się z podstawowymi informacjami na ich temat.

Aplikacja dostępna jest pod tym linkiem.

 

Projekt „Muzea ponad granicami. Etap II” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa. Za treść niniejszej informacji odpowiada Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu i w żadnym wypadku nie należy przyjmować, że odzwierciedla ona stanowisko Unii Europejskiej, Instytucji Zarządzającej lub Wspólnego Sekretariatu Technicznego.

 

Zadanie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego