Rzeźba bez nazwy

 

STATYSTYKI
  • 4882 Wejścia

 

Opis

Rzeźby nie podpisane, bez nazwy rzadko się zdarzają w twórczości rzeźbiarza Aleksandra Słomińskiego. Prezentowane dzieło to postać stojąca na szeroko rozstawionych nogach z wymownie uniesionymi do przodu, charakterystycznie dla artysty, nieproporcjonalnie dużymi białymi dłońmi. Do nóg, przytwierdzone gwoździami zostały brązowe buty ze srebrnymi i białymi noskami. W sposób charakterystyczny dla twórcy zostały również przymocowane gwoździami do korpusu ręce. Ubiór, niezidentyfikowanej do tej pory postaci, składa się z jasnozielonych spodni w srebrne, pionowe pasy oraz jasnozielonego dwurzędowego munduru z brązowym pasem, srebrnymi guzikami i srebrnym elementem pod szyją. Charakterystyczny dla tej rzeźby jest również kapelusz w złotym kolorze, z białym rondem od spodu i białym elementem na czubku, do głowy postaci przymocowany gwoździami. A Wy jak myślicie, kogo chciał przedstawić artysta?


Literatura:
Katalog wystawy, "Aleksander Słomiński. Artysta zapomniany. Wystawa rzeźb i obrazów ze zbiorów Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie"
L. Serbintowicz, "Mistrz z Dąbrówki Nowej"
Karta ewidencyjna obiektu z zasobów Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie

 

Specyfikacja

Data archiwizacji22 stycznia 2015 (22.01.2015)
Datowanie1971-1974
MiejsceMuzeum Kultury Ludowej, Węgorzewo
Mapa GooglePokaż na Mapie Google
KategoriaZbiory muzealne
SygnaturaMKL/E 286
WłaścicielMuzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie
Prześlij zgłoszenie dotyczące obiektu
 
 
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.