Forma Przestrzenna Juliusza Woźniaka

 

STATYSTYKI
  • 5977 Wejścia
  • 843 Pobrań

 

Opis

Konstrukcja Juliusza Woźniaka jest częścią realizacji grupowej przy Al. Tysiąclecia. Kompozycja składa się z trzech form, które utworzone są przez obręcze przesuwane w przestrzeni względem swoich płaszczyzn, sugerując w ten sposób kulistość.

Juliusz Woźniak (1931) - Urodzony w Warszawie, studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu w latach 1956-1958 na Wydziale Malarstwa. Współpracował w latach 60. z Klubem i Galerią Krzywe Koło w Warszawie, gdzie miał wystawę indywidualną oraz brał udział w "Konfrontacjach" w 1963, 1965 i 1966 roku. W 1965 roku brał udział w I Biennale Form Przestrzennych w Elblągu. Uczestniczył w kolejnych edycjach Sympozjum Złotego Grona w Zielonej Górze, gdzie projektował rozwiązania przestrzenne dla miast regionu lubuskiego. W latach 70. brał udział w wielu Sympozjach, m.in. Sympozjum Działań Przestrzennych w Katowicach w 1971, Ustka '72, i realizował formy przestrzenne, m.in. w Warszawie - dla trasy Wisłostrada (forma "dźwiękowa" na wysokości Cytadeli i formy na wysokości Powiśla) oraz projekty form dla Trasy Łazienkowskiej. W 1980 roku zdobył wyróżnienie w I etapie konkursu na opracowanie Pól Grunwaldzkich. W latach 1965-1994 brał udział w wystawach poplenerowych w BWA Zielona Góra, oraz w Białowieży. Uprawia malarstwo sztalugowe w technice olejnej, techniki mieszane i realizuje formy przestrzenne.

Zrealizowano we współpracy z Centrum Sztuki "Galeria EL" w Elblągu
dzięki uprzejmości Pana Juliusza Woźniaka

Prawa do wizerunków cyfrowych: CC BY-NC-SA 3.0 PL http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/3.0/pl/legalcode

 

Specyfikacja

Data archiwizacji8 grudnia 2015 (08.12.2015)
Datowanie1965
MiejsceElbląg; Forma Przestrzenna zlokalizowana jest wzdłuż południowej strony Al. Tysiąclecia, na odcinku pomiędzy ul. Rycerską i Malborską,
Mapa GooglePokaż na Mapie Google
KategoriaFormy przestrzenne
Prześlij zgłoszenie dotyczące obiektu
 
 
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.