Dzbanek marki "Kayserzinn"

 


STATYSTYKI
  • 102 Wejścia

 

Opis

Wymiary: 42х15 cm
Materiał: metal – stop cyny, miedzi i antymonu
Technika wykonania: produkcja seryjna
Miejsce powstania: Niemcy

"Kayserzinn" to marka produktów ze specjalnego stopu zawierającego cynę i srebro. Założona w 1894 roku przez Engelberta Kaisera (niem. Engelbert Kaiser). Był właścicielem galerii i założył pracownię projektową w Kolonii. Do swojej pracowni artystycznej zaprosił znanych projektantów, takich jak Hugo Leven, Hermann Fauser i Karl Berghof. To oni opracowali indywidualny styl produktów. Same wyroby produkowano w odlewni w Krefeld, którą kierował jego brat Johan Peter Kaiser (niem. Johann Peter Kaiser). Zakład działał bardzo sprawnie. Zatrudniał do 800 pracowników.
Celem firmy było, dzięki zastosowaniu technik masowej produkcji, uczynienie przedmiotów codziennego użytku artystycznie zaprojektowanymi i dostępnymi dla ogółu społeczeństwa. W ich asortymencie znalazły się: lampy, świeczniki, popielniczki, ramki do zdjęć, kubki, wazony, tace, przybory do pisania, zestawy do herbaty i kawy oraz inne towary. Modny pod koniec XIX w. styl secesyjny mocno wpłynął na zmiany w produkcji wyrobów z cyny. Zaczęły powstawać cienkie reliefowe dekoracje. A stop zawierający cynę i srebro nadał produktom piękny połysk. Firma ta wyprodukowała całe kolekcje produktów z wizerunkami roślin, dzikich i domowych zwierząt, ryb. Wyroby marki brały udział w wystawach światowych w Paryżu w 1900 roku, Turynie w 1902 roku i St.Louis w 1904 roku. Dzięki czemu wyroby marki osiągnęły dużą popularność.
Wszystkie produkty marki "Kayserzinn" mają markę i numer modelu. Pierwszy wyrób miał numer "4000" i został wydany w roku 1894/5. Ostatni, o numerze "4999", został wyprodukowany w 1925 roku. Wszystkie produkty tej marki cechują się wysoką jakością.

 

Specyfikacja

Data archiwizacji12 maja 2022 (12.05.2022)
Datowaniepocz. XX w.
KategoriaMuzea ponad granicami
WłaścicielMuzeum „Brama Frydlandzka” w Kaliningradzie
Prześlij zgłoszenie dotyczące obiektu
 
 
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.