Hydrant

 


STATYSTYKI
  • 115 Wejścia

 

Opis

Wymiary: wysokość 127cm, średnica 30cm
Materiał: żeliwo, emalia
Technika wykonania: produkcja seryjna
Miejsce powstania: Królewiec

Żeliwny hydrant nadziemny w formie kolumny w kolorze czerwonym, poprzez wnętrze której pobierana jest woda z rurociągu. Przeznaczony do poboru wody pitnej oraz w celach gaśniczych. W dolnej części hydrantu znajduje się komora zaworowa. Na wysokości 20cm głowica pozwalająca na przymocowanie węża pożarniczego. Górna część hydrantu to korpus żeliwny posiadający dwa otwory wylotowe zaopatrzone w nasady. Hydrant zwieńczony jest pokrętłem.
Na podstawie hydrantu dekoracyjna ramka wyznaczająca dookoła 8 pól w dwóch rzędach. Pośrodku każdego pola pojedynczy motyw dekoracyjny w kształcie diamentu.
Wyprodukowany przez firmę "Bopp & Reuther Mannheim", założoną w 1872 r. przez Karla Reiter'a i Karla Rappa. Oznaczenie producenta w prostokątnej ramce namalowane po okręgu białą farbą na wierzchu hydrantu.

 

Specyfikacja

Data archiwizacji12 maja 2022 (12.05.2022)
Datowaniekon. XIX w.
KategoriaMuzea ponad granicami
WłaścicielMuzeum „Brama Frydlandzka” w Kaliningradzie
Prześlij zgłoszenie dotyczące obiektu
 
 
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.