Uruchom pochylnię

Aplikacja "Uruchom pochylnię" powstała w ramach projektu digitalizacji elementów unikatowego w skali świata XIX-wiecznego zabytku techniki, jakim jest uznany za pomnik historii Kanał Elbląski. O jego wyjątkowości i geniuszu jego twórcy - Georga Jacoba Steenke, świadczy przede wszystkim sposób działania zespołu 5 pochylni. Aplikacja, wraz z 6 kartami dostępnymi do pobrania u góry, po prawej stronie, wykorzystuje technologię rozszerzonej rzeczywistości (AR), zwracając uwagę na to, jak poszczególne elementy pochylni działając wspólnie, umożliwiają rejs "statku po trawie".

Nakierowując obiektyw aparatu urządzenia mobilnego na zdjęcia poszczególnych kart, odpowiadających elementom pochylni Kanału Elbląskiego, zobaczysz je w 3D. Aby uruchomić wirtualną pochylnię, musisz ułożyć karty w odpowiedniej kolejności. Spróbujesz? Powodzenia!

Aplikacja dostępna jest w sklepie Google Play pod tym linkiem.


Powiązane Pliki

 
 
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.